2013 EŞARP MODASI

Moda; belirli bir süre etkin olan toplumsal beğeni, bir şeye karşı gösterilen aşırı düşkünlük olarak tanımlanmaktadır.

EşarpTesettür örtünmek, gizlenmek demektir. Kadınların saçlarını örtmek için kullandıkları örtü olarak nitelendirilir. Eşarp, bu amaca hizmet eden vazgeçilmez bir üründür. Fakat güzelliği gizlemek mümkün değildir, mutlaka bir emaresi vardır. Eşarp bağlanış biçimi, kadının güzelliğinin bir emaresi, bir yansımasıdır. Birbirinden farklı eşarp modelleri en güzel elbiselerin tamamlayıcısı olurken, kapalı bayanlara da bambaşka bir şıklık ve zarafet katıyor.

Tesettürlü bayanların en büyük aksesuarları eşarplarıdır. Kıyafetlerine, ayakkabılarına ve çantalarına uygun renk renk, model model eşarplar kullanmaktadırlar. Artık markalar hem güzel eşarplar üretip hem de eşarbın nasıl takılacağı konusunda kısa videolar hazırlayarak insanları bilgilendirmektedirler. Eşarp diyip geçmemek lazım bir sürü eşarp bağlama çeşidi bulunmaktadır. Kare eşarp bağlama, dikdörtgen eşarp bağlama, şal eşarp bağlama vs gibi.

Modaya yön veren ve sonsuz ürün seçenekleriyle Türkiye’de yıllardır önemli bir isim konumunda olan eşarp markaları; Aker, Cachare, Vakko, Pierre Cardin olarak sayabiliriz.

2013 eşarp modasıyla bayanlar bu yıl daha şık olacaklar. Ne yağmur ne soğuk şık giyime engel değil. İlk defa Aker tarafından nano teknolojisi ile üretilen eşarp modelleri su geçirmediği gibi yağ lekesi de tutmuyor. Aker eşarplar, bu özelliği ile kış aylarında bitmek bilmeyen yağmurlarda kadınların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor.

Aker, vintage çiçek esintisinin oluşturduğu nostaljik ve romantik tarzın öne çıktığı Sonbahar-Kış koleksiyonu ile geniş bir renk ve desen yelpazesi sunuyor. Koleksiyonda leopar desenlerinin oluşturduğu gizem ve lüks duygusu da tasarımlarda kendini hissettiriyor.

Eşarp modasında en çok tercih edilen markalardan biride Vakko markalı eşarp modelleri gerek kumaşı gerekse tasarımı yönünden ilk akla gelen markalar arasında.

2013 koleksiyonlarında cıvıl cıvıl renkler ve hareketli desenler dikkat çekmektedir. Markalar özel tasarımlarıyla bu kış çok güzel eşarp modelleri ile karşımıza çıkıyorlar. Özellikle gençleri hedefleyen markalar, renkli genel olarak açık renkleri tercih ediyorlar.

Önceki İçerik2015 Eşarp Modası
Sonraki İçerikEşarp
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.