2014’ün Sokak Modası

Sürekli bir devinim içerisinde duran moda her yıl kendini zamana göre yeniden değiştirir. O yılın akımlarına göre, değişen kültürüne göre sürekli olarak değişen moda artık sadece podyumlarda kalmıyor. Teknolojiyle birlikte daha hızlı gelişen küreselleşen dünya modayı etkisi altına alarak podyumlardan sokaklara taşınıyor.

Modayı belirlemek için artık bir tasarımcıya ya da ünlü bir model olmaya gerek yok. Kendinize göre yakışan kıyafetler ve takılar bulabiliyor, bunları sıradanlığın dışına çıkarak farklı ve dikkat çekici bir uyum içerisinde giyip sokakları da kendi podyumunuz olarak kullanıyorsanız eğer sizde bir moda fenomeni olabilirsiniz.

Sosyal ağlar aracılığıyla da bunu dünyaya tanıtmanız durumunda da yeni yılın moda tarzını belirlemeniz içten bile değil. Bu şekilde sizde kendinize özgü bir moda oluşturarak şehir hayatının aktığı yerler olan sokaklarda, sokak modasını ayrı bir tat katabilirsiniz.

Sokak Modası Tarzı

Sokak modası özgürlüğüne düşkün insanların oluşturduğu kompleks bir moda olduğu için hem tarz hem de ifade önemlidir. Bu nedenle de şıklıktan çok yakışana ve ifade edilmeye özen gösterilir. Bayanlar için durum biraz daha farklı. Çünkü bayanlar her koşulda ve her şartta şıklıklarına düşkünlerdir.

Bunun için bayanlar arasında Crop Top yani üst kısmı kısa t-shortler, gömlekler, ceketler bu yıl popüler. Monokrom ise aynı farklı (genellikle siyah –  beyaz) renklerin farklı tonlarını kullanarak gösterişten ziyade uyumlu bir sokak modasıdır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.