ABİYE ÇEŞİTLERİ İLE ZARAFETİNİZİ YANSITIN

ABİYE ÇEŞİTLERİ İLE ZARAFETİNİZİ YANSITIN

En yakınlarınızın düğününde, mezuniyet töreninizde, nişan merasiminizde en şık ve en gösterişli siz olmak istiyorsanız tek bir kıyafet tercihiniz var demektir o da abiye çeşitleri. Abiye kelimesi dilimize Fransızcadan geçmiş olup gösterişli, göz alıcı demektir. Öğleden sonra veya özel gecelerde giyilen şık giysi anlamını da taşır. Eş anlamlı olarak yine Fransızcadan dilimize geçmiş bulunan ” tuvalet ” kelimesi de abiye çeşitleri için kullanılan bir terimdir.

Renginizi Ve Vücudunuzu Bilin

Abiye seçmek diğer kıyafet türlerini seçmekten daha zordur. Çünkü abiye çeşitlerinin hemen hemen birçok özellikleri birbirine benzer ama aslında hiçbirisi birbirinin aynısı değildir. Bu yüzden ne tür bir model alacağınıza karar vermek çok zordur. Abiye çeşitleri arasından tercih yaparken bütün modelleri denemeye özen gösterin. Abiye çeşitleri seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kıyafeti giyeceğiniz mekân diğeri ise vücut ölçülerinize uygun model ve renk seçimidir. Eğer açık hava da bir geceye katılacaksanız mutlaka kıyafetinizi şalı olan abiye çeşitleri arasından seçin ya da kıyafete uygun renklerde ve şık bir şal ile kıyafetinizi destekleyin. Açık hava davetleri için abiye çeşitleri arasından seçim yaparken altına giyeceğiniz ayakkabıyı da mutlaka planlayın ve seçiminizi ona göre yapın. Sivri topuklu bir ayakkabı ile çim ya da yumuşak zeminli bir mekânda düzenlenen bir davete katılmanız hem sizin yürüyüş ve hareketinizi kısıtlayacak hem de kıyafetin kendini göstermesini engelleyecektir. Abiye kıyafet ve ayakkabı seçimlerinizi organizasyonun yapılacağı mekânın özelliklerine göre yapmalısınız.

Abiye çeşitlerinde moda günlük giyimlere göre çok daha yavaş değişir. En çok tercih edilen abiye rengi siyahtır. Siyah asaletin ve zarafetin rengidir. Bütün kadınların dolaplarında bulunması gereken bir renktir siyah. Abiye çeşitlerinde de en çok kullanılan ve tercih edilenlerdir siyah abiyeler.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.