Bayan Giyim Siteleri Kapıda Ödeme

İnternet üzerinde çok sık rastlanılan dolandırma olaylarına karşı içinde şüphe olan internet kullanıcılarının yararına olan bir sistemdir. Sonuç olarak sanal ortamda kiminle konuştuğumuzu bilmiyoruz niyetini anlamıyoruz ve bu gibi durumlarda ister istemez hepimiz tedirgin oluyoruz. Bu yüzden kapıda ödeme sistemi tamamen güvenilir ve birçok avantajı olan bir ödeme şeklidir. Çünkü ödeme sırasında herhangi bir kart bilgimizi karşı taraf ile paylaşmaya gerek yoktur. Sadece adres ve ihtiyaç anında kullanılması için bir telefon numarası yeterlidir. Ayrıca kart kullanmayan ancak internet üzerinden bir şey satın almak isteyen tüketiciler için de kapıda ödeme sistemi hayat kurtarıcı bir yol haline geliyor. Bu yüzden son zamanlarda oldukça yaygınlaştı. Günümüzde internet üzerinden alışveriş oldukça yaygın bir konuma gelmiştir. Fakat alışveriş yaparken kredi kartı veya hesap kartınızın olması gerekmektedir. Şayet bu durum sadece belli bir kitleye hitap ettiği için üreticiler de bu konuya çözüm olarak kapıda ödeme sistemini getirerek herkese ulaşmayı ve herkesin alışveriş yapmasına olanak sağlamışlardır.

Öncelikle yukarıda bahsettiğimiz gibi güvenlik konusunda endişeleri olan ve özel kart bilgilerini karşı tarafa iletmek istemeyen insanlar tarafından son derece gözde olan bir ödeme şeklidir. Bunun dışında kart sahibi olmayan fakat internet üzerinden güvenli ve mağaza, mağaza gezmeden hızlı bir şekilde alışveriş yapmak isteyen tüketiciler için vazgeçilmez bir yoldur. Sağladığı birçok yarar ile son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son derece zirveye çıkmış ve her geçen gün daha da fazla kullanılan bir yoldur. Hesap, havale gibi kart ile ilgili uğraştırıcı bir yanı yoktur. Herhangi bir güvenlik sıkıntısı yaşamazsınız ve kart ile ödemeye göre birçok artı yönü vardır. Bu artı yönlerden biri cayma durumudur. Eğer ürünü sipariş ettikten sonra almaktan vazgeçerseniz, parasını vermeden ürünü geri gönderebilirsiniz. Ayrıca ürünü kargodan alırken kontrol edebilirsiniz. Çoğumuzun zaten yeterince yoğun bir hayatı olduğundan alışveriş için zaman bulamıyor. Bu yüzden kapıda ödeme sistemi son derece pratik kolay bir yoldur. Kullanımının yaygınlaşmasından dolayı neredeyse her sitede kapıda ödeme sistemi de hizmetinize sunuluyor. Mutfak eşyalarından giyime kozmetikten hediyelik eşyaya kitaplardan beyaz eşyaya varana kadar neredeyse her şeye internetten kapıda ödeme sistemi ile sahip olabilirsiniz.

 

Kapıda ödeme sisteminde kargo ile ürünlerinizi teslim alırsınız. Yani kargo firmaları alıcı ile gönderen kişi arasında bir bağ oluşturur. İstediğiniz ürünü size teslim eder ve sizden aldığı ücreti gönderen kişiye iletir. Bu tarz durumlarda bazı gönderici firmalar kargo ücretini karşılarken bazı firmalar karşılamaz. Bu gibi durumlarda eğer üretici kargo parasını karşılamıyorsa kargo şirketi de kendine ekstra komisyon alır. Böylelikle mesela 50 TL ye aldığınız bir ürüne ayriyeten bir de kargo parası verirsiniz. Bu yönden dezavantajlı olacaktır ama genellikle dezavantajı üreticiyi daha çok etkiler. Örneğin alıcının evde olmadığı zamanlarda boşu boşuna teslimat yapmak için eve kargo gider vs. durumlar olabilir ya da ev sahibinin adresi yanlış vermesi sonucunda durduk yere teslimat iptal olur. Ayrıca bu gibi durumlarda reşit olma kuralı vardır. Siparişi alacak kişinin on sekiz yaşını doldurmuş olması gerekir. Eğer alıcı küçük ise yine aynı şekilde teslimat işi iptal olur. Bir kaç noktada dikkatli davranılırsa eğer kapıda ödeme işlemi aslında sınıf dezavantaja indirilebilir. Kesinlikle kart ile ödemeye göre çok daha güvenilir olan bu ödeme şekli doğru kullanıldığı takdirde çok daha avantajlı bir kullanım sunar.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.