Büyük Beden Bluz

Etek ve pantolonların tamamlayıcısı bluzlar çeşit ve renk fazlalığı ile her şekilde kullanılabiliyor. Gömlek tarzı andıran bluzlar iş yerlerinde, toplantılarda, davetlerde ya da günlük giyimde kullanabilecek kadar model ve renge sahiptir. Kendinize göre doğru bluzu bulmak ve kombinlemek için birçok modellerden yararlanabilirsiniz. Günümüzün moda tasarımcılarının sayesinde kombin seçeneklerinin artması kadınların işini daha da kolaylaştırıyor. Büyük beden bluzlar seçimlerinin yanlış yapılmasıyla birlikte kilolu kişileri olduğundan daha fazla kilolarda gösterebiliyor. Kıyafet seçimlerinde kendi vücut analizinizi yapmış olmak, kıyafetlerinizin duruşunda önemli bir noktadır. Evet birçok güzel modeller de bluzlar var ancak size göre değilse bluzların güzelliğini aldanarak alıp giyinmemelisiniz. Bu gibi durumlar yanlış bir tercihten yana olduğunuzu gösterir.

Büyük beden bluz seçimlerinde V yakalı bluzlardan yana tercih yapın. V yakalı kesilen kişinin vücudunun göğüs, boyun gibi kısımlarını ortaya çıkaracaktır. Vücudun daha uzun görünmesini sağlayacak daha ince bir yapı gösterişi sunacaktır. Aşırı bol paçalardan uzak durmalısınız. Birçok kadın bol paçaların fazlalıklarını kapattığını düşünmektedir. Tam tersi olarak aşırı bol bluzlar elbiseler kilolu göstermektedir. Beden ölçülerinize göre hareket etmek, tercihlerinin doğruluğunu arttıracaktır.

Göbek kısımlarınız büyük ise göğüse oturan bile hafif saran bluz modelleri tam olarak size göre diyebiliriz. Sade, tek renklerden yana kullanılan bluz seçimlerinizi takılarınızla canlandırabilirsiniz. Her şey sizin elinizde!

Bir toplantıya katılacağını düşünelim. Bedeninize uygun siyah bir kumaş pantolonun üzerine kollarınızın genişliğinden şikayetçi iseniz uzun kollu açık renk bir bluzla veya göbek bölgenizden şikayetçi iseniz göğüs kısmına oturan, göğüs altından hafif bollaşan istediğiniz bir renk bluz ile kombin yapabilirsiniz. Sadece enine çizgili bluzların her zaman daha kilolu gösterdiğini unutmayalım.

Kilolu kişilerin en çok tercih koyu renklerdir. Evet koyu renkler fazlalıkların izleyebilmek için doğru bir seçim ama kıyafet kesimlerinin önemi burada daha fazladır. Büyük beden bluz seçimlerinde desen ve renk oyunlarını sağlayarak istediğinizi özgürce giyinebilme fırsatı yakalayabilirsiniz. Fazlalıklarınızı gizlemenin en kolay yolu sadelikten geçmektedir. Yani göbek bölgenizi saklamak için göbek bölgesindeki fırfır, pili gibi kabarık modellerden kaçınmalı; göğüs bölgemizdeki fazlalıkları gizlemek için ise bu kısımdaki kabarık modellerden kaçınmalısınız. Güzel şık ve doğru giyinmek aslında bu kadar basit!

‘Kilolarım yüzünden tarz sahibi olmak bana göre değil.’ veya ‘Fazla kilolarım varken giydiğim hiçbir kıyafet bana yakışmaz.’ gibi düşünceler bürünmeyin. Moda tasarımcıları sizlerin de güzel görünümü için harika koleksiyonlar ile yanınızda!

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.