BÜYÜK BEDEN ELBİSE

Yazın habercilerinden biri renk renk, uçuş uçuş elbise çeşitleridir. Yazın sıcağından kurtulmak için kadınların en çok tercih ettiği elbiseler hem şık hem rahat olabilmek için favori kıyafet parçalarıdır. Şıklığı, zarafeti ve modayı elbiselerle yakalamak artık çok kolay. Küçük beden elbiselerden, büyük beden elbise modellerine kadar birçok seçenek bulunmaktadır. İster günlük giyimlerde ister önemli  davetlerde vücudunuzla doğru orantılı seçilmiş büyük beden elbise modelleriyle gününüzü kurtarabilirsiniz.

Enerjinizin dışa vurmuş haliyle rengarenk elbiseleri tercih edebilirsiniz. Mavinin tüm tonlarıyla gökyüzünün güzelliğini üzerinizde taşımak ya da yeşil tonlarla çiçekler açmak gibi.. Günlük elbiselerde genellikle çiçekli desenler, cıvıl cıvıl renkler, puantiye desenler tercih edilmektedir. Midi boy elbise modellerinin altın rahat bir spor ayakkabı ile kombin yapabilir ya da bir sandalet ile tamamlayabilirsiniz. Elbise modelleri ve renklerinin çok olması ile modanın her haline uyum sağlamak kolaylaşıyor. Bu nedenle kadınların vazgeçilmezleri arasında elbiseler yerlerini alıyor.

  BÜYÜK BEDEN ELBİSE SEÇİMLERİ

Büyük beden elbise seçimi birçok kadın için zordur. Ancak vücut tipinizi iyi tanımak, kendinize göre uygun modelleri bulabilmenizi kolaylaştıracak ve elbise seçimlerinde size rahatlık sağlayacaktır. Çoğu kadın vücut tipini tanımlayamadığı için elbise ya da herhangi bir kıyafet tercihinde yanlışlıklar yapabiliyor. Büyük beden elbise seçimlerinde en başta yatay çizgili modellerden uzak durarak başlamalısınız. Yatay çizgili elbiseler, bluzlar, tişörtler her zaman daha kilolu göstermektedir. Bu nedenle elbiselerde ki desenler, tasarımlar elbise seçimi konusunda oldukça önem taşıyor. Basenleriniz, üst kısmınıza göre daha kilolu ise basen bölgenize yapışan modellerden de uzak durmayı tercih etmelisiniz. Basen bölgesinde ki fırfırlardan, fazla kumaşlardan kurtulun. Bel kısmından oturtmalı, basen kısmını kapatan, kısa kollu modeller ve straplez modeller tercih edilebilir. 

Göbeğinizden şikayetçiyseniz, göğüs altından oturtmalı ve aşağıya doğru bollaşan elbise modelleri sizin için doğru seçim olacaktır. Bel bölgesini ince göstermek, göbeğinizin bol bir kesim ile örtülmesini sağlayan modeller sizi daha güzel gösterecektir. Büyük beden elbise seçimlerinde vücut tipinizi analiz etmek bu anlamda önem taşımaktadır. Renk seçimleriniz, model seçimleriniz oldukça önemlidir. Büyük bedene sahip kişiler sürekli tek renk, koyu renkleri tercih etmek zorunda değiller. Bu sezon tasarımlarda yer alan elbise modelleri, büyük beden elbiseler için de daha camlı renkleri ortaya koyarak cesaretinizi toplamanıza yardımcı olmayı hedeflemişlerdir. Elbise modellerinin kesimlerini vücut tipinize göre seçerseniz renk olarak da çeşitliliği yakalamış olursunuz. Böylelikle büyük beden elbiselerin kötü duruşa sahip olduğu düşüncesinden çıkarak, vücut tipini tanımlamış bir kişi olarak seçimlerinizi kolaylaştırmış olacaksınız

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.