Büyük Beden Mayo

Büyük beden sahip kişiler kendilerini özellikle yaz aylarında rahatsız hissederler. Denize, havuza gitmekten oldukça kaçınırlar. Kilolarından rahatsızlık duydukları için deniz, havuz gibi aktivitelerden uzak olmayı tercih ederler. Ancak gün geçtikçe mayo modellerinin çoğalması, renklerinin, desenlerinin fazlalaşmasıyla özgüvenine yeniden kavuşmak artık çok kolay. Kendi vücudunuza uygun renklerle, modellerle mayo tercihinizi doğru şekilde yaparak fazlalıklarınızı rahatlıkla saklayabilirsiniz. Mesela göğüs kısmı büyük olan kişilerin boyundan bağlamalı veya kelebek kesim mayolardan seçim yapmaları gerekmektedir. Straplez modeller uzakta durması gerekenler arasında en başlarda geliyor.  Straplez model mayolar büyük göğüsler için gerçekten bir facia. Hem rahatlık hem görünüm açısından uzak durulmalıdır. Büyük göğüslü kişiler mayolarının alt kısımlarını daha renkli, desenli seçebilirler. Böylelikle dikkati alt kısımlara doğru yoğunlaştırarak göğüs büyüklüğünüz dikkat çekmeyecektir. Tam tersi olarak küçük göğüslü kadınlar ise üst bölgeleri daha desenli, açık renklerle kombine edilmiş mayoları tercih ederek daha şık bir görünüme ulaşabilir. Üst kısımların silikonlu, fırfırlı olması daha dolu bir görünüm sağlayacaktır. Basenlerinden şikayetçi olanlar ise alt kısmın sadeliğinden yana olmalıdır. Mayonun alt kısımlarında fırfırlar, dökümlü model tarzları olursa daha kilolu bir görünüm ortaya çıkabilir. Büyük beden mayo tercihlerinde şortlu mayo modellerini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Kalça kısmınızı kapatacağından daha ince görünmenizi sağlayacaktır. Şortlu mayolar gibi etekli mayo modelleri de sizin için en doğru tercihler arasında yer almaktadır. Basen bölgenizi kapatarak, rahatsız olduğunuz bölgeyi gizlemekte yardımcı olacaktır.

Bölgesel değil de temel kilolarından şikayetçi kadınlar var. Kiloları tüm vücuduna yaygın olan kişiler ise mayo seçimi konusunda kendilerini oldukça zorlamaktadır. Büyük beden mayo seçimlerinde genel olarak açık renklerden kaçınılmalıdır. Siyah, mor, lacivert, bordo gibi koyu renkler tercih için daha uygun olacaktır. Ufak çaplı dekoltelerle de şıklığınızı tamamlamış olacaksınız. Dikey çizgi desenli mayolarda her zaman daha ince, zayıf göstermektedir. Büyük beden mayo alımlarında tercihinizi dikey çizgililerden yana kullanabilirsiniz. 

Bedeninize ve vücut tipinize uygun doğru mayo seçiminden sonra plajlarda giyinmek için parçalar alarak  daha rahat hareket edebilirsiniz. Örgülü, tüllü, desenli, bağcıklı, uzun, kısa gibi modelleriyle parçalar plajların en sevilen parçalarıdır. Mayonuzun modeline, rengine uygun bir parça  ile kendinizi daha rahat hissedebilirsiniz. Günümüzün tasarımcılarıyla çoğalan mayo, mayo kini modelleri artık her yaş ve her beden için kolaylıkla bulunabiliyor. Büyük bedene sahip kişiler de bu fırsatlardan yararlanarak kendilerini daha rahat hissedebilecek mayo ya da mayo kini tercihi yapabilir. Yaz mevsiminin de tam ortasındayken kendinizi havuz ve denizlerden uzak bırakmayın!

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.