Çanta

Çanta, kıyafeti tamamlayan en önemli aksesuarlardan biridir. O yüzden araştırarak, kendine uygun şık ve kullanışlı bir çanta seçmelisin. Çanta alışverişini yaparken, ilk gördüğün çanta yerine mümkün olduğunca çok seçenek gördükten sonra karar vermelisin.

Seçenek çok…

Alacağın çanta bir sonraki sezon demode olabileceği için trendy modellere bir sürü para yatırmana gerek yok. Seçeceğin çantanın fonksiyonel olmasına da dikkat etmelisin. Ayrıca üzerinde durulması gereken en önemli noktalardan bir diğeri de çantanın vücut ölçülerinle doğru orantılı olması. Örneğin; büyük boy ve yumuşak deriden yapılan yuvarlak hatlı çantalar, ince ve uzun kişilerde güzel durur. Kısa ve minyon biriysen, dikdörtgen bir el çantası sana daha uygun olacaktır.

Genel olarak şu kurala uyabilirsin; vücut şeklin ne kadar yuvarlak hatlıysa, çantanın şeklinin daha kalıplı olmasına özen göstermelisin. Çantanın boyunun da nasıl olduğu çok önemli.  Eğer çantan basende bitiyorsa, basenini daha geniş gösterebilir. En çekici çanta boyu, genellikle belde biten çantalardır. Bu boydaki çanta, beli daha ince gösterir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.