Çıngırak Modelleri Nelerdir?

Pek çok ebeveyn bebeklerinin gerek fiziksel gerek ise zihinsel gelişimleri için onlara çeşitli oyuncaklar almaktadır. Zihinsel gelişime katkı sağlayan ve pek çok ebeveynin tercih etmiş olduğu çıngırak oyuncaklar bebeklerin çevreleriyle olan ilişkilerini arttırmaktadır. Bu tarz oyuncaklardan çıkan sesler onların duyma yeteneklerini geliştirir ve oyuncağa elle dokunarak alma becerisi kazandırır.

Bezden Yapılma Çıngırak Oyuncaklar

Çıngırak oyuncaklarının pek çok modeli ve deseni bulundurur. Bu modellerin başında bezden yapılan çıngırak oyuncaklar yer alır. Bebekler doğaları gereği oldukça meraklıdırlar ve yeni şeyleri tanımak için genellikle ağızlarına götürüp ısırma eğilimini yaparlar. Bezen yapılan çıngıraklar kanserojen içermediğinden ebeveynler rahatlıkla tercih edilebilir.

Çıngırak Oyuncaklarda Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Çıngırak oyuncaklarda dikkat edilmesi gereken ilk kural oyuncağın adi bir plastikten yapılmamış olmasıdır. Bu tarz plastikler bebeklerin gelişimine oldukça büyük zararlar verebilmektedir. Bunun yanı sıra bebek oynarken yüzüne düşürebileceğinden ötürü hafif oyuncaklar tercih edilmelidir. Bu tarz sağlıklı ve kaliteli çıngırak modellerine https://markatoy.com/cingiraklar-147 sitesinden gönül rahatlığı ve kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.