Dekolte Seçiminde Püf Noktalar

Dekolte Seçiminde Püf Noktalar

Her kadın, güzel giyinmek ve güzel görünmek ister. Bu istek, özellikle özel davetlerde ve gece cemiyetlerinde daha fazla olur. Birçok bayan, şıklığın dekoltede gizli olduğunu düşünerek, dekolte kıyafetleri tercih ederler. O halde önemli gecelerde nasıl bir dekolte seçimi sizi daha şık gösterecektir?

Dekolte giymek isteyen ama bu konuda kararsızlık yaşayan bayanlar için öneriler son derece önemlidir. Dekolte seçimi, hafife alınmamalıdır. Dekoltenin oranı, şekli, bulunduğu yer, kesimi vs. gibi detaylar son derece hassasiyet gerektiren konulardır. Dekolte, daha çok gece elbiselerinde sıklıkla tercih edilir.

Düğün ya da balo gibi özel gecelerde, dekolte seçimi kadınları her zaman bir adım öteye taşır. Dekolte, bir bayanı daha şık ve zarif gösterecektir.

Dekolte Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekolte seçiminde bazı bayanlar aşırıya kaçabildiği gibi bazı bayanlar da son derece kararında bir dekolteyi tercih edebiliyor. Hatta onların bu dekolte seçimi, kimilerine göre son derece kapalı bir elbise modeli gibi bile görünebilmektedir. Giyinmesini bildikten sonra dekolte, bir kadında oldukça şık durmakta ve onun zarafetini eşsiz bir şekilde tamamlamaktadır. Dekolteli elbiselerde dekolte kısımların şık aksesuarlar ile hareketlendirilmesi çok önemlidir. Eğer dekolte göğüs bölümünde ise ince ve uzun bir kolye çok zarif duracaktır.

Sırt bölgesine verilmiş dekoltede geçici bir dövme ya da hafif omuzlardan sarkan bir şal oldukça estetik bir görüntü sağlayacaktır. Dekolte denilince akla hemen çıplaklık gelmemelidir. Uygun bölümlerde dekolte modernliğin ve estetiğin bir göstergesidir. Dekolte seçiminde kıyafetin zengin bir duruşa sahip olmasına ve kesiminin de vücut yapınıza uygun olmasına özen göstermelisiniz. Eğer geniş omuzlara sahipseniz göğüs dekoltesi V şeklinde inen bir tasarım sizi çok daha iyi gösterecektir.

Dekolte seçiminde uzmanlar yine de katılacak partinin ya da davetin içeriğine göre bir tercihte bulunulması gerektiğini söylemektedir. En doğru dekolte seçimleri için moda-kadin.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikModa ve elbise seçimi
Sonraki İçerikT-shirt
PAYLAŞ
CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.