ERKEK ŞIKLIĞININ ÖNCÜSÜ GÖMLEK SEÇİMLERİ

Erkekler sürekli olarak kadınların aşırı alışveriş yapıyor olmalarından dert yanarlar. Hâlbuki birçok erkekte en az kadınlar kadar çok alışveriş yapar. Etrafımızda çeşit çeşit, farklı farklı giyinen şık erkekleri çok sık görür olduk. Bu durum hem erkekler için hem de kadınlar için güzel bir gelişmedir.

Yaka Seçimlerine Dikkat

Erkek giyiminde en önemli öge gömlek ve pantolon seçimleridir. Bir erkeğin gömlekkesimi vücuduna uygun olmalıdır. Kişinin vücuduna göre olmayan gömlekler emanetmiş gibi durabilir. Bu yüzden gömlek seçimlerini vücudunuzu tanıyarak yapmalısınız. Her kıyafette olduğu gibi erkek giyiminde de en önemli kural kişinin vücudunu tanımasıdır.

Giyimden anlayan birçok kişi mutlaka dikkat etmiştir, şık ve bakımlı erkekler özel tasarım diktirme gömlek giymeyi tercih ediyorlar. Genellikle kadınların daha seçici oldukları düşünülür ama bu konuda en az kadınlar kadar hatta belki de daha fazla titiz birçok erkek var. Bu gömleklerin ortak özellikleri kumaşa çok önem vermeleri, gömleğin yaka modeline dikkat ediyor olmaları, kol hareketlerini rahatça yapabiliyor olmalarıdır.

Her vücut tipinin kendine has yaka modeli vardır. Gömlek seçimlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yaka modelleridir. Uzun boyunlu ve zayıf erkekler geniş İtalyan tarzı yakalar tercih etmelidir. Bu yaka modeli kısa boyunlu ve kilolu erkeklerin tercih etmesi hiç tavsiye edilmez. Çünkü bu yaka tarzı boynu olduğundan daha kısa gösterir.

Gömleklerde enine çizgiler yerine boyuna uzanan çizgili gömlekler tercih edilmelidir. Kareli gömlekler kişiyi olduğundan ne daha kilolu gösterir ne de daha şişman. Eğer daha kilolu gözükmek istiyorsanız enine çizgili gömlekleri tercih edebilirsiniz. Gömlek seçimlerinde ten renginiz ile gömlek renginin uyumu da çok önemlidir. Sizi boğmayacak renkleri öğrenin ve ona göre yapın gömlek seçimlerinizi. https://www.moda-kadin.com/ adresini ziyaret ederek kendinize en çok yakışan gömlek modellerini bulabilirsiniz. İyi Alışverişler.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.