Etek

Bayanların bedenlerinin alt kısmına giydikleri bacaksız kıyafetlere etek adı verilir. Etekler, üretiminde kullanılan kumaştan boyuna kadar birçok neden dolayı farklı şekillerde imal edilir. Etek tasarımlarında; pamuklu, yünlü, şifon, deri, süvet, nubuk gibi çok çeşitli kumaş kullanılır. Feminen bir görüntü sergileyen eteklerin boyu ultra kısa, mini, orta ve uzun olarak çeşitlendirilir.

Beden Yapısına Göre Etek Tercihi

Uzun etekler her bayan tarafından giyilebilir. Fakat hem uzun hem de pileli olan modeller karın ve basen kısmında fazlalıkları olanlara hitap etmeyecektir. Bacakları çarpık veya kalın olanlar mini etek giymekten uzak durmalıdır. Güzel görünmek isterken vücut yapısını dikkate almadan giyilen etekler tamamen fiyasko olmaktadır. Midi ve mini etekler uygun yerde ve doğru şekillerde kullanıldığında estetik durmaktadır. Etek modelleri klasik modeller olarak da kullanılmaktadır. Resmi ortamlarda kullanılan etek modelleri işte bu klasik kalem etek modelleri arasın girmektedir.

Her Sezonun Trendi Etekler

Her sezon eteklerin modellerinde, renklerinde ve kullanılan kumaşlarda farklılık söz konusu olur. Renkler farklı olsa da asla modası geçmeyen modeller vardır. Kalem etek çeşitleri nerdeyse her sezon hanımların gözdesi olmuştur. Üzerine bol bir kıyafetle kombinlendiğinde kalem etek feminen bir hava oluşturur. Siyah etekler kıyafetle uyumludur. Can kurtarıcı olduğundan siyah etek her bayanın dolabında mutlaka bulunmalıdır.  Zevkinize uygun bir etek modeli seçmek ve satın almak istiyorsanız sitemiz sizleri beklemektedir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.