Eyeliner Çekme Yöntemleri

Kadınların makyaj konusunda en çok dikkat ettiği şeylerden biri eyeliner çekme yöntemleri oluyor. Makyaj yapmayın yeni başlayan kişiler için eyeliner çekme son derece zor bir işlem oluyor. Kolay hale getirmek için pek çok yöntem mevcut oluyor. Eyeliner likit eyeliner, kalem eyeliner ve jel eyeliner olmak üzere üçe ayrılır. Bu eyeliner çeşitleri arasında en kolay sürülen kalem eyeliner oluyor. Fakat kalem eyeliner tam olarak bir eyeliner etkisi yaratmadığı için çok fazla tercih edilmiyor. En fazla tercih edilen jel eyeliner oluyor.

Bu eyelinerları sürmek için belirli bir süre el alışkanlığı edinmek gerekir. El alışkanlığı edinene kadar da bazı yöntemler ile sürme şeklini kolaylaştırmak mümkün oluyor. Evde pratik bir şekilde yapacağınız yöntemler ile kolay bir şekilde eyeliner sürmeniz mümkündür. Eyelinerın en temel özelliği düz ve ince bir şekilde çekilmesi gerektiği oluyor. Bunu da gerçekleştirmek için hassas bir el yeteneği gerekiyor. Aşağıda yazan yöntemler ile kolay bir şekilde eyeliner çekmeniz mümkün oluyor. Bu yöntemler ile eyeliner çektikten sonra eliniz bir süre sonra alışır.

Göz Kapağına Bant Yapıştırmak 


Eyeliner çekme yöntemleri arasında en çok tercih edilen yöntemlerden biri gözünüzün dış kısmından yukarı doğru kuyruk şeklinde belirlediğiniz ölçüde bant yapıştırarak oluyor. Bu şekilde düz bir eyeliner çekmek ve kuyruğunu iyi bir şekilde ayarlamak mümkün oluyor. Evde en pratik şekilde uygulanan yöntemlerden biridir. Fakat bu işlemi yaparken dikkat edilmesi gereken çok önemli bir konu vardır. Eyeliner sürüldükten sonra hemen bandı kaldırmamak gerekiyor.

Hemen kaldırıldığı zaman eyeliner şekli değişebilir ve akma durumu söz konusu olabilir. Eyeliner sürüldükten 5 dakika sonra kuruma özelliği gösterir. Kuruduktan sonra bandı çekerseniz hiçbir problem oluşmaz. Kadınlar arasında en çok tercih edilen eyeliner çekme yöntemlerinden biridir. Bu yöntem için geliştirilen pek çok bant vardır. Kozmetik mağazalarından bu bantlara ulaşmak mümkün oluyor.

Kaşık Yöntemi ile Eyeliner Çekme


Eyeliner çekme yöntemleri arasında bir diğeri ise kaşık yöntemi ile eyeliner çekme oluyor. Eyeliner kuyruk hizası belirlendikten sonra kaşık belirli alanı konuluyor. Bu hizadan düz bir şekilde ve eyelinerın istediğiniz boyutunda çekmeniz mümkün oluyor.

Son yıllarda kadınların en çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alıyor. Evde herkesin kolay bir şekilde uygulayacağı yöntemler arasında yer alıyor. El pratikliği kazanana kadar bu şekilde eyeliner çekmek çok büyük bir fayda sağlayacaktır. Kaşık yerine düz bir çubuk ile de bu yöntemi uygulamak mümkün oluyor.

Eyeliner Kalıpları ile Eyeliner Çekme Yöntemi 

Eyeliner kalıpları son yıllarda çok fazla tercih edilen bir eyeliner çekme yöntemi oluyor. Bu kalıplar kalın kuyruklu ve ince kuyruklu olarak karşımıza çıkarken gövde kısmının da kalın ya da ince şekilde ayarlanması mümkün oluyor. Kalıp göz kapağına düzgün bir şekilde yerleştirilerek sabitlenir. Daha sonra ise bu kalıpların içerisinde boş kalan yerler kullanılan eyeliner ile doldurulur.

Özellikle bu kalıplar için siyah likit eyeliner kullanmak daha iyi oluyor. Kalem eyeliner bu durum için pek uygun bir eyeliner değildir. Eyeliner kalıbı ile eyeliner çekmek istendiği zaman en çok dikkat edilmesi gereken konu kalıbın hareket etmemesi yönünde oluyor.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.