GECE KIYAFETLERİ SEÇİMLERİNDE YAPILAN HATALAR

Kıyafet seçmek eğlenceli olduğu kadar çokta stresli bir iştir. Hele ki seçim yapmak zorunda olduğunuz tarz gece kıyafetleriyse işiniz çok daha zor demektir. Çünkü her zaman bir gece kıyafeti almadan önce kafamızda bir model belirleriz fakat hiçbir zaman istediğimiz o modeli ya bulamayız, ya da aklımız başka bir modele kayar. Belki de bu yüzdendir gece kıyafetleri seçimlerinde hep yanlış olanı seçmemiz.

Şıklık Sizin Elinizde

Gece kıyafeti seçimi yapmak çok zor ve özen isteyen bir uğraştır. Özellikle genç kızlar bu konuda çok daha seçici davranmalıdır. Çevremizde görüyoruz birçok genç kız yanlış gece kıyafetleriyüzünden çok olgun bir görünüme bürünebiliyorlar. Böyle bir görüntüye bürünmek istemiyorsanız mutlaka seçici davranmalısınız. Genç kızlar gece kıyafeti seçerken öncelikle vücutlarını iyi tanımalı ve yaşlarının verdiği canlılığı kaybettirmeyecek kıyafetler seçmeliler. On sekiz, yirmili yaşlarda ki bir genç kız yaşının verdiği avantajı iyi kullanmalıdır. İlerleyen zamanlarda giyemeyeceği balon etekler, mini etekler tercih edebilirler. Balon etekler belli bir yaştan sonra maalesef ki yakışmamaktadır. Gecekıyafetlerinde abartılı aksesuarlar kullanılabilir, drape ve fiyonklu elbiseler ile dikkatleri çekebilirler. Bunlar hep genç kızların, genç olmalarının avantajlarıdır. Bu avantajları dezavantaja çevirmekte onlara bağlıdır.

Bir kıyafeti gece kıyafeti formatına çevirmenin en etkili yollarından biriside aksesuar seçimleridir. Seçtiğiniz aksesuarların gece kıyafetinizin dekoltesi ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Yakası kapalı bir elbiseye tutup bir de kolye takarsanız bu abartı ve gereksiz bir ayrıntı olur. Yakası kapalı kıyafetlerinizi sadece şık bir küpe ile kombin edebilirsiniz. Bu sizde daha hoş ve zarif bir görüntü oluşturacaktır. Bunun yanında derin V dekolteye uzun yine V gelen bir kolye çok şık bir tercih olacaktır. Takı takmak şık olmak demek değildir. Hiç takı takmadan, sadece bir bileklikle bile çok hoş ve havalı olabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.