Giyim Mağaza Raf Sistemleri Fiyatları

Mağazalarda daha hoş daha derli toplu bir görünüm yakalamak için raf sistemleri özel olarak ayarlanır. Güzel görüntüler elde etmenin yanı sıra küçük bir alanı daha geniş daha ferah göstermek mümkün oluyor. Bunun için yapılması gereken tek şey sadece sistemi doğru oturtmak. Böylece hem göze hitap eden görünüm ile müşterileri çekmek mümkün oluyor hem de küçük alanları doğru kullanarak daha kullanışlı daha geniş ortamlar sağlanıyor. Bunun için her mağazanın kendine göre tasarlanmış raf sistemleri oluyor. Peki, bu sistemler neye göre belirleniyor?

Öncelikle sistemin hangi malzemeden yapılacağı belirlenir. Cam mı kullanılacak, ahşap mı, metal ya da çelik mi bunların belirlenmesi lazım. Bu tarz malzemelerin özellikleri ve kaliteleri arttıkça fiyatları da değişir. Örneğin 2 santim kalınlığında 5 metre boyunda 40 santim enindeki bir cam raf ile yine 2 santim kalınlığında fakat 8 metreye 50 santim bir raf aynı değildir. Kullanılan malzeme artar bunun için fiyatlandırması daha farklı olur. Yâda 2 santim kalınlığında kırılmaya karşı dirençli olmayan bir cam ile çift cam olarak tasarlanmış 3 – 4 santim cam aynı değildir. Bu şekilde kullanılan malzemenin cinsi, sağlamlığı ve ne kadar kullanıldığı gibi etkenlere bağlı olarak fiyatlar değişiklik gösterir. Fiyatların belirlenmesinde ki bir sonraki husus ise raf sisteminin hani özellikleri karşılayacağı ve neyi amaçladığı belirlenmelidir. Örneğin raf sistemi duvara sabit hem dekor görünümü sağlayıp hem de raf olarak kullanılabilir, duvara sabitlenmeden normal dik duracak şekilde ayarlanabilir vs. Tarzında kullanım alanları vardır. Mekânın aydınlatılması lazımsa raf sistemlerine aydınlatma tesisatı kurulabilir böylece hem rafta duran ürünler karanlıkta kaybolmaz hem de güzel güzel bir estetik görüntü sağlanmış olur. Bunun için önce güzel bir raf sistemi firmasıyla anlaşıp neyi amaçladığınızı ve nasıl bir görüntü elde etmek istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında verdiğiniz kararlar ve istekleriniz doğrultusunda size uygun fiyatlandırmayı alacaksınız. 

Mağazanın dış cephesine ve iç cephesine göre en uygun olan tasarımlar yapılmalıdır. Bunu yapmak elbette ki kolay bir iş değildir. Vitrin ve raflar iç mekânın özelliklerine göre çok hassas şekilde seçilip tasarlanmalıdır. Tekstil ürünü olduğu için özellikle ekstra bir özen gösterilmelidir. Ayrıca mağazanın ısıtma ve soğutma sistemleri, havalandırma sistemleri, aydınlatma sistemleri de dikkate alınarak bu gibi ufak detayları da inceleyerek özel tasarımlar oluşturulmalıdır. Duvarların rengi ile uyumlu olacak şekilde raflar renklendirilmelidir. Eğer mağaza çok karanlık kalıyorsa rafların ve diğer dekorların da açık tonlarda kullanılması mekânın daha iyi görünmesi için daha iyidir. Aksi takdirde siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu ve sönük renkler mekânı daha da basar bu yüzden daha karanlık daha soluk bir ortam oluşur. Bu da alışveriş yapan müşterilerin tadını kaçırabilir. İnsanlar daha aydınlık daha ferah ortamlarda daha rahat gezip alışveriş yapar. Bu yüzden raf sisteminde modelden renge malzemeden kaliteye varana kadar birçok önemli nokta vardır. Fakat bazı üreticiler gerek bu zorluklar gerekse başka türlü nedenlerden dolayı mağaza açmayıp mağaza dışından internetten satış yaparlar. İnternet ortamının kendine göre hem bazı zorlukları hem kolaylıkları vardır. Mağazada zaman kaybetmek istemeyen bayanlar için online alışveriş ile geniş ürün çeşitlerine ve renklerine bakarak bir tuşla alışveriş yapma imkânı sağlamaktadır. Fakat bazı dolandırıcı sitelerin olması size seçtiğiniz ürünün yerine başka bir ürün gelebilme olasılığı olduğu için bilinmedik sitelerden alışveriş yapılması sakıncalı bulunmuştur.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.