Göz Kapağı Şiş Olan Kişilere Göre Makyaj

Göz kapağı şiş olan kadınların makyaj yaparken bu durumu bir avantaj haline getirmeleri gerekir. Gözlerin güzel olması, makyaj yaparken vurgulanması gereken bir durumdur. Gözlerin renginin daha belirgin olmasının sağlanması, makyajın etkilerinin daha güçlü olmasını sağlar. Makyaj yaparken gözlerinizin ön plana çıkması için göz kapağınızın şekline göre bir far sürmelisiniz. Sadece far sürmekle kalmayıp göz şekline göre farklı yerlere uygulama yapmalısınız.

Renkli göz makyajı ya da düz bir far kullanarak bu gözlerinizin daha etkili görünmesini sağlayabilirsiniz. Gözlerinizin bakışlarınızın anlamlı olması için kullanacağınız renkler kadar göz kapağınızın şekline göre de bir uygulama yapmalısınız. Gözlerin far ile buluşması için göz şekline göre uygulama yapmalısınız.

Göz Kapağının Far Sürmede Önemi

Göz kapağı şiş olanların far uygulaması yaparken bu noktaya dikkat ederek uygulama yapması önerilir. Gözlerinizin derin bir görüntüsü olması için şişik göz kapağınızdan göz içerisine doğru bir far uygulaması yapmalısınız. Gözlerin korunduğu göz kapaklarının yapısı da makyaj yaparken önemli bir ayrıntı olmaktadır. Göz renginizin ne olduğu fark etmeksizin göz kapağınızın katlanma çizgisinden aşağı doğru bir makyaj stili tercih edebilirsiniz.

Göz kapaklarının şiş olması, gözlerin boyutuna doğrudan etki eder. Gözlerin küçük olmasında bu makyaj modellerinden far uygulamalarını yapmanız önerilmez. Ancak far kullanmak durumunda kalan kişiler açık renk tonlarını tercih etmelidirler.

Göz Kapanın Göz Makyajında Önemi

Göz kapağı şiş olan kadınların göz makyajlarında bu konuya göre farklı tasarımları uygulamaları gerekir. Gözleri büyük olan ve şişik gözü olan kişilerin, göz makyajlarında buğulu modelleri yapmaları önerilir. Gözlerin güzel bir makyaj ile göze hitap etmesi gerekir. Çünkü bakıldığı zaman ilk olarak gözler dikkat çekmektedir. Cilt makyajı kadar göz makyajı da önemli bir yere sahiptir. Gözlerin makyaj uygulaması öncesinde mutlaka bakımlarının yapılması gerekir.

Gözaltı kremlerini de uygulamalısınız. Gözaltı kremleri uyguladıktan sonra belirli bir süre sonra makyaj yapmalısınız. Bu noktada göz makyajı uygulamasından başarı ile sonuç almak için göz kapağına far bazı sürmelisiniz. Farın daha iyi tutunmasında far bazı önemlidir.

Göz Kapağının Şekline Göre Uygulamalar

Göz kapağının şekline göre farklı uygulamalar yapılabilir. Düşük göz kapak yapısı olan kişilerin bakışlarının daha dik olması için bu uygulamalardan bant ile yapılan türlerini tercih edebilirsiniz. Makyaj yapma konusunda uzman olmayan kişilerin bile uygulayabileceği bant ile modelleri yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra gözleri şişik olan kişiler, gözlerine farklı renklerde bir uygulama yapabilirler. Gözlerinizin rengine göre farklı uygulamaları yapabilirsiniz.

Herkesin göz yapısı birbirinden farklıdır. Ancak benzerlik gösterebilir. Bu nedenden dolayı kendi göz yapınıza göre bir uygulama yapabilirsiniz. Göz kapağının başlangıç noktasından bitiş noktasına kadar öncelikli açık ton uygulayabilirsiniz. Ardından koyu tonlarda dokunuşlar yapabilirsiniz.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.