Kadınlar ve Çantaları

Kıyafet, saç ve ayakkabı seçiminden sonra çanta da giyimin oldukça önemli bir parçasıdır. Şıklığı tamamlayıcı yönünden dolayı olsa gerek son zamanlarda erkek çanta tasarımları da artmış durumda. Ancak elbette kadınlar için çantanın ayrı bir önemi var. İş için ayrı, davetler için ayrı, günlük kullanım için ayrı ve hatta markete giderken bile ayrı bir çanta kullanılıyor. Bu da çanta seçiminin önemini arttırıyor elbette.

Çanta Seçimi Nasıl Yapılır?

Kadınlar için binlerce çanta seçeneği mevcut, doğru çantayı seçmek ise bir o kadar zor. Bu zorluğun en büyük nedeni şıklık ile kullanışlılık arasında kalınmasıdır. Kıyafeti tamamlamak için ona uygun, şık çanta modelleri tercih edilmeli, ancak gerek ihtiyaç duyulan eşyaları taşımak gerekse çantanın rahat taşınabilir olması için kullanışlı çanta modellerini seçmek de oldukça önemlidir. Ayrıca kullanım alanına göre çanta seçmek gerekir. Örneğin evraklar için şık ama kullanışlı çanta aramak gereksiz bir çabadır. Aynı şekilde bir davete katılırken de sırt çantası modellerine bakmak pek uygun olmaz. Dolayısıyla önce çantanın hangi alanda kullanılacağına karar verilmelidir.

İşte kullanmak için deri kaplama çanta modelleri tercih edilmelidir. Özellikle çanta belge tarzı şeyler taşımak için kullanılacaksa deri çantalar beklenmeyen hava şartlarında hayat kurtarıcı olabilir. Ortalama boylarda be geometrik şekilli çanta modelleri seçenek olabilir. Günlük kullanım için oldukça fazla seçenek mevcut ancak çanta seçilirken giyim tarzı ön planda tutulmalıdır. Kot çanta modelleri öncelikli tercih olabilir. Özel günler için kıyafeti tamamlayıcı bir çanta seçmek oldukça önemlidir. Çanta ve elbise bir bütün olmalıdır. Ayakkabı ile de uyum sağlamasına dikkat edilmelidir. Böyle zamanlarda büyük çantalar tercih etmek kullanışlı olmayabilir. Küçük, elde telefon gibi taşınabilecek ya da omuzdan asılabilecek olan çanta modelleri tercih seçeneği olabilir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.