Kışın Moda Oje Renkleri Nelerdir?

Mevsimler arasındaki farklılıklar, hayatımızın tüm alanına yansıdığı gibi aynı zamanda karakterimiz ve imajımıza da yansımaktadır. Bu sebeple kışın kapalı havasına uyumlu şekilde koyu tonlarda ojeler tercih edilmektedir.

Aşırı canlı ve açık renklerden uzak durmanız gerekmektedir. Örneğin kırmızı renkli bir oje sürmek istiyorsanız bordoya daha yakın olanları kış aylarında size daha çok yakışacak bir renktir.

Kış aylarında kullanılabilecek oje renkleri arasında moda tasarımcıları bu konuya fazla ağırlık vermedikleri için genelde şarap tonları ve bordoya yakın tonlar arasında sıkışıp kalırsınız. Fakat çeşitli markaların üretmiş olduğu farklı renklerin karışımından elde edilerek, yeni bir tonun ortaya çıkartılması modasında kadınlar için bu ojeleri kullanarak sınırsız şekilde kıyafetleriyle kombinleyebilecekleri ojeler üretilmektedir.

Oje Sürerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Koruyucu sürülmemiş bir tırnağa oje uygulamanız sağlıklı sonuçlara yol açmayacaktır. Ojenizi sürmeden önce şişesini hafifçe sallamanız uzun süre duran ojenizin daha sıvı bir hale gelerek renklerinin açılmasını sağlamaktadır.

Oje sürmeye başlarken tırnağınızın kenarlarından değil ortadaki büyük kısmından başlamanız gereklidir. Tek seferde ek iz bırakmayacak şekilde 3-4 hareket ile ojeyi tırnağınıza yedirmeniz daha uygun bir tekniktir. Aksi takdirde kötü bir görüntü ortaya çıkmasına yol açabilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra kurutucu kullanmak isterseniz mutlaka bir 5 dakika kadar bekleyerek daha sağlıklı bir sonuç elde edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, daha önce sürmüş olduğunuz ojenin tamamen tırnaktan temizlenmesi hususudur.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.