MODA VE GELİN AYAKKABISI TERCİHLERİ

Toplumun trendlerini belirleyen tüketim anlayışına moda diyoruz, yani moda kavramını açarsak toplumda en çok beğenilen elbise ya da kıyafetlerin giyilmesi, aksesuarların takılması ve ayakkabıların seçilmesi kitlece beğenilen her şeyin kendine uyarlanmasıdır. İnsanların bildiklerini, gördüklerini, öğrendiklerini ya da paylaşmak istediklerini yazdıkları Web tabanlı siteye de blog diyoruz, kısaca bir web siteniz, bu siteyi takip eden takipçi kitleniz ve üyeleriniz var ise ilgilendiğiniz konuda modaysa siz de bir moda bloğuna sahipsiniz demektir. Bu yazımızda gelin ayakkabılarından bahsedelim.

Hepimizin bildiği gibi düğün günü oldukça yorucu ve gergin geçen bir gün olarak geçmektedir. Ancak bu günü güzel ve sakin geçirebilmek yapacağımız doğru tercihlerden geçmektedir. Basit gibi görünse de en önemli tercih gelin ayakkabıları olmaktadır. Eğer ki doğru seçim yapmazsanız düğün günü en büyük sorunu ayakkabılar yaratmakta olup arada bir ayağınızdan çıkartıp ayaklarınızı dinlendirme istediği duyabilirsiniz. Düğünün yapılacağı mekâna göre doğru ayakkabı seçilmelidir.

Örnek vermek gerekir ise düğününüz beş yıldızlı bir düğün salonunda olacak ise oraya babet ya da sandalet ile gitmek istemeyeceğimiz gibi toprak zeminde gerçekleşecek bir kır düğününde de topukları sürekli toprağa batan ve yürümenize engel olan topuklu bir gelin ayakkabısı ile gitmek istemezsiniz. Mekâna göre gelin ayakkabısı seçmek gerçekten önemlidir. Gelin ayakkabısı seçiminde gelin ile damattın boy uyumu da önemlidir. Gelin topuklu giyince damadın boyunu geçiyor ise düz ayakkabılar seçilmelidir.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.