Pierre Cardin Takım Elbiseler

Nerdeyse tüm dünyada takım elbiseler,  zamanı olmayan kıyafetlerdir dersek doğru ifade etmiş oluruz. Her zaman gardropların baş köşesinde yerlerini alırlar. Erkeklerin şıklık detayıdırlar. İş gereği her gün giyeninden, sadece özel günlerde giyenine kadar, her erkeğin en özel giysisidir. Takım elbiseler,  ister istemez moda akımlarından da nasibini almaktadır. Pierre Cardin Takım Elbiseleri bu hususta ayrıcalıklar sağlamaktadır. Renkler, desenler, kesimler değişse de; takım elbise klasik şeklinin dışına fazla çıkamaz. Takım elbiseler yüzyıllardır varlıklarını sürdürmekte ve sürdürecek gibi de görünüyor. 1800’lü yıllardan günümüze kadar var olan takım elbiseler, erkekler için  şıklığın ve var oluşun sembolü gibidir.

Eskiden terzilerin diktiği takım elbiseler, diktiren kişinin üzerine tam uyumlu dikilirdi. Günümüzde seçkin kişilerin daha fazla tercih ettiği özel dikim (haute couture)  takım elbiseler halen revaçta.

Birde takım elbiseyi her müşterisinin özel ölçüsünü almış ve üretmiş gibi çalışan, Pierre Cardin Takım Elbiselerini üreten firmalar mevcut.  Ne istediğimizi ve neye dikkat etmemiz gerektiğini bilerek takım elbiseyi seçersek, ürün bize özel dikilmiş gibi üzerimize oturacaktır.

Takım Elbise Seçerken Kumaş, Renk ve Desenin Önemi

Öncelikle renk ve desen seçimi önem arz ediyor. Giysi olarak en iyi yatırım takım elbiselere yapılandır diye düşünürsek; girdiğimiz ortamlara uyum sağlayacak renkleri tercih ederek işe başlamak en doğrusudur. Bu renkler bilindiği üzere, siyah,  grinin koyu tonları, lacivert olabilmekte. Bu renkler gardroplarda demirbaşlar listesindedir. Özel davetler, iş toplantıları gibi organizasyonlarda düz renkler daha çok tercih edilmelidir. Biraz daha tarz katmak istenirse, çizgili kumaşlardan yapılan takım elbiseler kurtarıcıdır.

Tabii ki vücüt tipine göre çizgi genişliği ve çizgi rengi seçimi önemlidir. Çizgili takım elbiselerin farklı kalınlıkta ve renkte olanlarını deneyerek bedende en iyi durana karar verilmesi doğru olur. Pier Cardin Takım Elbiseleri bu konuda oldukça başarılıdır. Günlük kıyafet olarak takım elbise seçiminde daha açık renkler ve mavi tonlar tercih edilebilir. Takım elbisenin seçiminde belki de en çok dikkat etmemiz gereken kumaşıdır. Kumaşın içinde mümkün olduğunca polyester olmamalıdır. Polyester gün ışığında parlama yaparak elbiseyi kalitesiz gösterir. Yaz için keten kumaşlar;  sonbahar ve kış mevsimleri için ise, yünlü dokusu olan kumaşlar tercih edilmelidir.

Takım Elbise Seçerken Dikkat Edilecek Diğer Hususlar

Takım elbisede kol boyu baş parmak boğumuna kadar gelmelidir. İçine giyilen gömleğin kolundaki manşetin 1-1,5 cm görünmesi dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır. Bu ölçüler ayakta iken alınmalıdır. Omuz detayına ayrıca dikkat etmek gerekmektedir. Ceketin bedene tam oturduğunu anlamak için omuzların duruşuna bakılır. Omuzda çukurluk oluyorsa, kol ve omuzu birleştiren dikiş aşağı sarkık  ya da omzun üzerini geçiyorsa doğru ölçü değildir. Ceket giyildiğinde düğmeler kapatılarak kollar oynatılmaya çalışılır; eğer rahat hareket ediliyorsa doğru bedendir. Takım elbisede önemli detaylardan biride kravat seçimidir. Kravat genişliğiyle elbisenin yaka duruşu uyumlu olmalıdır. Yaka dökümü darsa geniş kravat hoş durmayabilir. Aynı şekilde gömlek yakasıyla ceketin yakası da uyumlu olmalıdır.

Her ne kadar günümüz modası da kısa pantolon boyu tercih edilse de klasik çizgiden vazgeçmeyenler için,  pantolon paçasının, ayakkabının ikinci bağcık deliğine denk gelmesine dikkat edilmelidir. Çıplak ayaklayken,  arkadan bakıldığında çoraplar görünmemelidir.

1950’ li yıllardan beri moda piyasasında olan Fransız moda devi Pierre Cardin, bütün ürünlerinde aranan bir marka olmuştur. Takım elbise denince Pierre Cardin Takım Elbise ilk akla gelen markalardandır. Takım elbiseler erkeklerin vazgeçilmezi olduğuna göre, alınan ürünün mümkün olduğunca en kalitelisini ve şık olanını seçmek, stil sahibi erkeklerin yapacağı en doğru seçim olacaktır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.