Yağlı Ciltler İçin Uygun Tonikler

Cildinizin her an pürüzsüz olmasını istiyor ve ışıl ışıl bir görünüm kazanmasını hayal ediyorsanız uygulamanız gereken çeşitli bakım kürleri ve tonikler vardır. Özellikle cilt yapısı yağlı olan insanlar cildini fazla yağdan arındırmadığı sürece cilt üzerinde tedavisi oldukça zor olan inatçı sivilceler meydana gelebilir. Bu sivilceler kısa süre içerisinde geçmeyen ve cilde yerleşerek uzunca bir tedavi gerektiren cilt problemleridir. Özellikle ergenlik dönemlerinden sonra çıkan sivilceler ergenlik sivilcelerinden oldukça farklıdır. Bu sivilceler, hem büyük hem de leke bırakan türdendir. Sizlerde cildin ihtiyacı olan bakımını yapmadığınız takdirde bu sivilcelerin oluşmasını engelleyemezsiniz. Cilt için hem arındırıcı hem de peeling etkisi gören tonikler kullanarak sizlerde cildinizi şımartabilirsiniz.

La Roche Posay Effaclar Tonik

Yağlı ciltler için en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi La Roche Posay Effaclar toniktir. Bu tonik, düzenli kullanıldığı takdirde ciltte mevcut olan yağ dengesini koruyarak fazla yağın ciltten uzaklaştırılmasını sağlar. Gözenekleri sıkılaştırır. Sıkılaşan gözeneklerde oluşabilen siyah nokta gibi etkenler otomatik olarak ortadan kalkar. İçerisinde bulunan maddeler yağlı ciltler için uyumlu maddeler olup cilt dokusunun yenilenmesine katkı sağlayan türdendir. Sizlerde cildinizin sağlıklı görünmesini isterseniz bu toniği satın alarak her gün düzenli olarak pamuk yardımı ile kullanabilir ve belirli bir süreden sonra farkı görebilirsiniz.

Vichy Purete Thermale Tonik

Cildin hem yağlı hem de hassas olması cilt için en büyük problemlerden bir tanesidir. Bu durumda cildiniz ile uyumlu ürün bularak hem cildinize zarar vermemesi hem de cildinizi yağdan arındırmalıdır. Vichy Purete Thermale tonik bu problemi yaşayan insanlar için birebirdir. Cildinizi kirden arındırır, gözeneklerin temizlenmesini sağlar, nemlendirici özelliği sayesinde PH değerini korur.

Cilt Toniği İle Birlikte Cildinizi Nemlendirmeyi İhmal Etmeyin

Yağlı ciltlere sahipseniz en çok ihmal ettiğiniz noktalardan bir tanesi cildin günlük nem ihtiyacınızı karşılamamanızdan kaynaklıdır. Cilt günlük sebum ihtiyacını karşılarken nemlendiriciye ihtiyaç duyar. Cildinizi nemlendirmezseniz hem cildin hassas olmasına hem de leke gibi durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Nemlendirici seçerken de yağlı olmayan bir ürün seçmeniz gerekir. Cildinizi kullanmış olduğunuz tonik ile nemlendirdikten sonra nemlendirici sürerek cildinizi yağdan arındırabilirsiniz.

Toniğinizi Evde de Yapabilirsiniz

Cildinizi hayal ettiğiniz bir cilde kavuşturmak istiyorsanız evde de yapabileceğiniz tonikler ile cildinizin canlanmasına, yenilenmesine ve kusurlarınızın yok edilmesine destek olabilirsiniz. Tonikler, her gece yatmadan önce pamuk ile tampon uygulaması yapılarak kullanılır. Yaklaşık olarak bir ay düzenli kullanımda cildinizde ki yağlar geçen aya oranla daha fazla azalmış olur, cildin PH değeri düzenlenir, gözenekleriniz küçülür ve siyah nokta oluşumu azalır. Sizlerde kendi cildinize uygun olan malzemeleri belirleyerek evde yaptığınız toniği uygulayabilirsiniz

Cilt Toniğinin Faydaları Nelerdir?

Cilt toniğinin faydaları şu şekildedir;

  • Cilt toniği temiz olan bir cildin PH dengesinin korunmasını sağlar.
  • Serum ve kremden daha etkili bir yapısı vardır. Düzenli tonik kullandıktan sonra dilerseniz günde bir defa nemlendirici sürebilirsiniz.
  • Cildin neminin artmasına yardımcı olur ve cildin beslenmesini sağlar.
  • Cildinizi temizlediğiniz yüz yıkama jelleri makyaj kalıntılarının kalmasına neden olabilir. Ancak tonik yardımı ile bu makyaj kalıntıları ciltten uzaklaştırılır.
  • Cilt üzerinde yer alan gözeneklere biriken kir ve siyah noktalar kısa süre içerisinde yok olur.

Kendi cilt yapınıza uygun olan ürün kullanmaya dikkat ederek cildinizde ki yağlardan tonik yardımı ile kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.