Yağlı Ciltler Nasıl Kurutulur?

Cilt güzelliği hemen hemen bütün kadınların önem verdiği, üzerinde durduğu ve sorunlarına çözümler aradığı bir konudur. Her kadın cildinin mükemmel güzellikte olmasını ister. Bir cildin karşıdan bakıldığı zaman göz alıcı güzelliğe sahip olabilmesi için cildin yağ dengesinin doğru orantıda olması gerekir. Bazı ciltler aşırı kuru kalıp pul pul döküntülere neden olurken, bazı ciltler de aşırı yağlı olup cilt üzerinde anlamsız parlaklıkların olmasına neden olur. İşte eşsiz bir güzelliğe sahip olmak için cildin yağ dengesini ayarlayabilmenize yardımcı olacak birkaç denenmiş formül ve öneri!

Yağlı Ciltler İçin Neler Yapılır?

Yağ dengesinin olmadığı cilt çeşitlerinde buna engel olabilmek için pek çok denenmiş formül ve tavsiye bulmak mümkün. Aşağıda en popüler ve en çok işe yarayan yöntemleri bulabilirsiniz;

  • Kaliteli Kozmetik Ürünler Kullanmak

Yağlı cilt rengine sahip olanlar için kozmetik dünyasında geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. İçlerinden kaliteli ve güvenilir olan markaların ürünleri seçilerek düzenli bir şekilde kullanılırsa zaman içinde cildin yağ dengesi oluşturulur. Bu ürünleri kullanırken atılacak adımlara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle katkısız ve mümkünse doğal bir sabun ile cilt temizlenir. Bu sabunun içinde yağ olmamasına özen göstermek gerekiyor. Sabunla nazik hareketler ile ılık su kullanılarak cilt yıkanır. Temizlikten sonra cilt güzelce kurulanır. Bu işlemin ardından kullanmak için seçilen ürün bir pamuk yardımı ile cilde uygulanır. Yağ oranını dengeleyen tonikler yağ oranına göre satılırlar. İlk kez böyle bir tonik kullananların deneme amaçlı en düşük seviyedeki tonikle başlamaları önerilir.

  • Yağ Kurutucu Mendiller Kullanmak

Yağ kurutucu kâğıtlar içlerinde bulunan salisilik asit sayesinde aşırı yağlı ciltlerin üzerinde birikme yapan yağları çeker. Ayrıca içeriği nedeni ile yağ oluşumunu yavaşlatır. Yağlı ciltlerin en büyük sorunlarından biri olan sivilce tedavilerinde de oldukça etkilidir. Dışarıda kullanıma uygun olması insanların sık sık tercih etmesine neden olmaktadır. Bu kâğıtlar en çok burun ve alın bölgesi için kullanılırlar. Kâğıt T bölgesine yerleştirilir ve birkaç saniye beklenir, hepsi bu kadar. İlaçlı kurutma mendillerinin günde 3 kereden fazla kullanılması önerilmemektedir.

  • Yüz Maskesi Kullanmak

Cildindeki yağ oranı diğer insanlara göre daha fazla olan ve ilk sayılan yöntemlerle aşırı yağdan kurtulamayanlar için daha etkili bir etkili ve kökten bir çözümdür. Yağlı ciltler için hazırlanan maskeler uygulandıkları cildi birkaç gün boyunca yağlanmanın etkilerinden korurlar. Maske seçiminden kaliteli ve güvenilir bir markayı tercih etmek konusunda dikkat etmek gerekiyor. Bu maskeler yüz temizleme işlemlerinden sonra uygulanırlar. Maske ne marka olursa olsun eller ve cilt mutlaka nemli olmalıdır. Nem maskenin etkisini çoğaltan en büyük etkendir. Maske cilde uygulandıktan sonra 10 15 dakika bekletilir ve ılık su ile hafif hareketler ile cilt üzerinden temizlenir. Maskeler genellikle özel toplantılardan sonra uygulamak için uygun olan ürünlerdir.

  • Yağ Oranı Düşük Kremler Kullanmak

Güneşin zararlı etkilerinden ya da rüzgârın kurutucu etkisinden kurtulmak için kullanılan nemlendirici ve güneş kremlerinin yağsız olmasına dikkat etmek cildin yağ oranını ciddi şekilde etkilemektedir. Dışarı çıkarken kullanılan bu ürünlerin ana faydalarının yanı sıra yağ dengesini oluşturmak gibi faydası da vardır.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.